0.00
0.00
0.00

KTÜ'lü Öğrencilerden Dayak Protestosu

KTÜ'lü Öğrencilerden Dayak Protestosu

(KTÜ) dün Bakanın da katıldığı "Doğu Karadeniz Bölgesi Heyelan ve Taşkınlar Sempozyumu'nun düzenlendiği kongre salonuna doğru yürüyüşe geçen ve bunun sonucunda polis müdahalesi ile karşılaşan öğrenciler, bugün yaşanan olayları protesto ettiler.


11 Şubat 2011 17:13
font boyutu küçülsün büyüsün


KTÜ Öğrenci Kolektifi üyesi bazı öğrenciler dün yaşanan olaylar nedeniyle, bugün Rektörlük binası önünde basın açıklaması yaptılar. Öğrenciler adına açıklama yapan Zübeyde Makar, basın açıklaması yapmak amacıyla kongre merkezine yürümek istediklerini hatırlatarak ''Acımasızca bir saldırıya uğradık. Coplandık, biber gazına maruz bırakıldık. Otobüslere alınırken sürekli tekme ve tokatlarla darp edildik. En temel demokratik haklarımızdan birisini, protesto hakkımızı kullanmak istediğimiz için şiddetle susturulmak istendik'' dedi.

Açıklamanın ardından Trabzon Adliyesi'ne giden bir grup öğrenci, yaşanan olaylarda kendilerini darp eden polis ve özel güvenlik görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundular. Öğrenciler hazırladıklarını dilekçeleri Trabzon Cumhuriyet Savcılığı'na teslim ettiler.

Öte yandan dün KTÜ'de çıkan olaylarda 32 öğrenci gözaltına alınmış daha sonra savcılık talimatı ile serbest bırakılmışlardı.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


En Çok Okunanlar